Kaszka Fruit Jumbo

kaszkaNie wiem jak wasza, ale moja lodówka (ze względu na dzieci) pełna jest różnego rodzaju kaszek, serków i tego typu produktów, którymi uzupełniają swoją energię w ciągu dnia.O ile ja trzymam się diety, więc 5 posiłków dziennie i przestrzegam tego by nie 'podjadać’ o tyle dzieciom pozwalam na trochę luzu. Dlatego w lodówce zawsze znajdują się serki, kaszki bądź inne tego typu produkty, które mogą sobie podjeść między posiłkami a po wysiłku, gdy np. po dłuższym kursie rowerowym syn twierdzi, że jest tak głodny, że 'zaraz padnie’. Często też sam zjadam takie kaszki traktując je jako jeden pełny posiłek. Jak już pisałem wcześniej na blogu posługuję się pozytywnym PRem, więc dziś kolejny produkt, który chciałbym pochwalić i polecić zamiast krytykować, bo jak wiemy na przykładzie pewnego tatara można źle skończyć. Ostatnio zastanawiałem się jaki produkt na blogu opisać, z pomocą przyszła jedna z czytelniczek – Ewelina, której dziękuje. Podsunęła mi pomysł na coś, co gości w mojej lodówce, więc postanowiłem go opisać.

Produktem, który mogę zdecydowanie polecić są kaszki „Fruit Jumbo” produkowane przez Spółdzielnię Mleczarską Polmlek-Maćkowy z Gdańska. Można je min. kupić w LIDLu (napiszcie proszę w komentarzach gdzie jeszcze można wpaść na te kaszki) Fajna konsystencja, bardzo dobry kremowy smak. Kaszka jest dość słodka, lecz nie na tyle żeby zostawiać w ustach słodki posmak jak produkty konkurencji, co mnie bardzo cieszy. Od długiego czasu nie używam cukru w ogóle i często trudno o produkty, które nie byłyby wręcz przesłodzone. Jeśli chodzi o to co w kaszce najważniejsze – brak chemii w składzie. Należy jednak wspomnieć uczciwie o tym, że porcja takiej kaszki (150g czyli całe opakowanie) to 203 kalorie w przypadku śmietankowej i 212 kalorii w wersji czekoladowej. Dla osób, które się odchudzają i liczą kalorie może być to dość sporo.

kaszka_skladŚmietankowa: mleko odtłuszczone pasteryzowane , śmietanka 33%, cukier, kasza manna z pszenicy 6%, sól.

Czekoladowa: mleko odtłuszczone pasteryzowane, śmietanka 32%, kasza manna z pszenicy 6,5%, cukier, czekolada 2%, sól.

W wersji czekoladowej bardzo cieszy aż 2% czekolady (miazga kakaowa, proszek kakaowy) ponieważ w podobnych produktach znajdowałem na etykiecie zazwyczaj zawartość poniżej procenta, więc wynik oscylujący w granicach dwóch procent uznać można za dość dobry. Kaszka smakuje nie tylko mnie, lecz wszystkim domownikom co oznaczać może jedynie, że to produkt dobrej jakości. Zdecydowanie więc polecam jako słodki deserek, przekąskę w pracy, czy posiłek. Jak widać da się zdrowo i tanio!

Comments

comments