Łowicz 100%

Łowicz 100%W ostatnich dniach kilka razy natknąłem się na reklamę nowego Łowicza 100% w telewizji, postanowiłem produkt kupić i przetestować.Nowy produkt Łowicza ucieszy wszystkich ludzi dbających o skład produktu i zwracających uwagę na chemię, którą producenci wciskają w słoiczki. W tym akurat pojemniczku chemii żadnej nie znajdziemy. Skład to owoce (produkt jest dostępny w czterech wariantach: wiśnia, truskawka, porzeczka i brzoskwinia) słodzone zagęszczonym sokiem jabłkowym. Zagęszczony sok cytrynowy używany jest do korekty smaku kwaśnego. Jako substancja żelująca używana do zagęszczenia produktu została użyta Pektyna. W pełni naturalny zagęstnik występujący w przyrodzie. Zakładam, że wasze babcie najprawdopodobniej zagęszczały dżemy pektyną uzyskaną z jabłek.

Korzystając z tego, że żona zrobiła wczoraj naleśniki zakupiłem dwa słoiczki 100% Łowicza – truskawkę, którą uwielbiają dzieci oraz wiśnie, którą preferuję ja z żoną. Niestety odstraszyć może cena. W Tesco gdzie dokonałem zakupu słoiczek 220g kosztował 9 złotych. To sporo jak na produkt dżemowy, płacimy tutaj niestety za firmę i jakość czyli brak chemii w składzie. Dlatego nie odkryję ameryki, gdy napiszę, że o wiele bardziej ekonomicznie będzie robić przetwory samemu. Zdaję sobie sprawę jednak z tego, że niektórym się nie chce babrać w kuchni i wolą słoiczek dżemu czy powideł po prostu kupić, inni nie mają takich możliwości, jeszcze inni nie posiadają miejsca, aby to przez zimę przetrzymać. Niestety muszą się posiłkować towarami ze sklepu.

Takim właśnie osobom mogę zdecydowanie polecić produkt Łowicza. Już po odkręceniu nakrętki poczujecie miły, owocowy zapach. Gęsta konsystencja i kawałki owoców także nastrajają pozytywnie. Wygląda to tak jakbyście otwierali słoiczek otrzymany od babci ze spiżarki. Smak zdecydowanie owocowy, wersja truskawkowa jak dla mnie troszkę zbyt słodka. Natomiast wiśnia była w sam raz, bo słoiczek zniknął na 'jedno posiedzenie’. W najbliższym czasie na 100% zakupię dwa pozostałe smaki tzn. porzeczka i brzoskwinia.

Jeśli chodzi o wartości odżywcze to (w 100 g produktu):

Truskawka – 597 kJ/141 kcal, Białko – 0,5 g, Węglowodany – 33,4 g, Tłuszcz – 0,3 g
Brzoskwinia – 597 kJ/141 kcal, Białko – 0,8 g, Węglowodany – 33,2 g, Tłuszcz – 0,2 g
Wiśnia – 605 kJ/143 kcal, Białko – 0,7 g, Węglowodany – 33,9 g, Tłuszcz – 0,3 g
Porzeczka – 550 kJ/130 kcal, Białko – 0,9 g, Węglowodany – 28,3 g, Tłuszcz – 0,2 g

Dla osób ceniących sobie zdrowie oraz brak chemii w produkcie i co najważniejsze wysoką jakość i smak to na pewno produkt godny polecenia. Zastanawiające jest tylko to dlaczego na słoiczkach producent nie używa wyrażenia 'dżem’ tak jak ma to miejsce na innych jego produktach. Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie – piszcie w komentarzach – mam tylko nadzieję, iż nie jest to oszustwo w stylu żółtego sera i wyrobów seropodobnych gdzie także na etykiecie nie jest napisane 'ser’, bo napisane być nie może a producenci próbują seropodobną chemię sprzedawać nieświadomym tego konsumentom jako ser.

Dodano 2013-09-09:
Sprawa brakującego wyrazu 'dżem’ na słoiczku rozwiązana. Przeczytać o tym można tutaj.

Comments

comments