Łowicz 100% – dodatek

agros_nova_brzoskwinia_dzemy_100_150dpiOkazuje się (na całe szczęście), że w dzisiejszych czasach można tanio, zdrowo i bez chemii.Jakiś czas temu polecałem wam produkt owocowy Łowicz 100%. Na końcu artykułu mogliście przeczytać o obawach, które wywołał u mnie brak wyrazu 'dżem’ na słoiku a zastąpienie tego zwrotem 'produkt owocowy’. Niestety w dzisiejszych czasach sporo jest nieuczciwych producentów stosujących różnego rodzaju sztuczki-kruczki. Okazuje się, że firma Agros-Nova, która jest producentem w/w produktu owocowego Łowicz 100% zasługuje na wyróżnienie tak jak jej produkt.

Otóż po napisaniu artykułu w komentarzach pojawiło się kilka różnorakich pomysłów dlaczego nie ma na słoiczku „dżem” chociaż inne produkty łowicza taki wyraz posiadają. Postanowiłem zrobić rzecz najprostszą – po prostu zapytać o tę sytuację u źródła. Napisałem więc do Agros-Nova z zapytaniem dlaczego nie używają tego wyrazu na produkcie i czy nie jest to jakiś 'chłyt marketingowy’. Mając na uwadze różne przypadki np. z tatarem nie sądziłem, że w ogóle odpowiedź dostanę. Okazało się jednak, że odpowiedzieć na email bloggera to nie żaden problem i można to zrobić. Dziś rano otrzymałem email z odpowiedzią co według mnie zasługuje na plusa dla tej firmy!

Okazało się, że sprawa jest dość prosta i niepotrzebnie doszukiwaliśmy się drugiego dna. Na produkcie Łowicz 100% nie ma wyrazu 'dżem’, bo być go tam nie może. Dżemem można nazwać produkt o ustalonej recepturze. Wg. Wikipedii dżem to : „Dżem – przetwór owocowy sporządzany z całych owoców lub ich części. Dżem przygotowuje się gotując owoce z dużą ilością cukru.” Dlatego też produkt Łowicz 100% nie może być nazwany dżemem. Do jego produkcji nie jest używany cukier, gdyż jest on słodzony sokiem jabłkowym.

Mając to na względzie, oraz odpowiedź na mojego emaila z zapytaniem przez pracowników Agros-Nova, następnym razem tym chętniej sięgnę po ich produkt ze sklepowej półki. Bazując na waszych komentarzach do poprzedniego wpisu spieszę poinformować, iż w sklepach Carrefour oraz Auchan cena jest zdecydowanie niższa niż w Tesco w którym ja się zaopatrywałem pisząc poprzedni artykuł.

Comments

comments