Soki owocowe Grand Teeny

soczkiBędąc rodzicem małego bądź większego 'brzdąca’ często mamy problem natury konsumpcyjnej. Czym napoić nasze dziecko aby było zdrowo i smacznie. Nie zawsze możemy znaleźć wspólny mianownik z naszymi dziećmi – nie chcą pić tego co proponujemy natomiast z chęcią piłyby to czego niezbyt chcemy im dawać.Wychodząc z dzieckiem na plac zabaw bądź spacer warto (a nawet należy) wziąć ze sobą (jak zapewne większość rodziców wie) coś do picia. Dzieci (i nie tylko) pić muszą a my jako ich rodzice musimy o to zadbać. W upalne dni nie wyobrażam sobie wychodzenia z domu bez zapasu jakiegoś picia. Często jednak (co wiem z własnego doświadczenia) nie można z dziećmi dojść do porozumienia. Najchętniej sięgają w sklepie po produkty kolorowe, w ładnych opakowaniach nie zwracając uwagi na zawartość opakowania czyli skład pełen chemii. Gdy proponuje synowi smaczny, świeży kompot patrzy na mnie zazwyczaj z politowaniem. Woda mineralna do niego również nie przemawia. Obydwa te napoje chętnie pije w domu, w zadowalających ilościach, jednak wyjście 'na miasto’ to co innego i paradowanie z kompotem czy zwykłą wodą mineralną jest zupełnie nie w jego stylu.

Ostatnio znalazłem 'złoty środek’ pomiędzy jego potrzebami a moimi wymaganiami. Soki Grand Teeny firmy Sokpol z Myszkowa. 100% naturalne soki bez dodatków chemii i konserwantów. Ja akurat kupuję je w Tesco, ale jeśli można je kupić w innych marketach – dajcie znać w komentarzach. Soki te występują w wygodnych kartonikach 200 ml, nadają się więc na szybki wypad na plac zabaw a prawie szklanka soku jest ilością 'w sam raz’ aby ugasić dziecięce pragnienie bez potrzeby noszenia jakichś dużych 1 lub 2 litrowych kartonów ze sobą. W smaku soki wypadają bardzo pozytywnie otrzymując pozytywną opinię moich dzieci. Również ich próbowałem i jak na mój gust i smak również nie zgłaszam żadnych zastrzeżeń.

soczki_skladJak możecie zauważyć w składzie na etykiecie jedyne składniki to woda i zagęszczony sok. 100ml soku to 42 kalorie, czyli kartonik 200ml będzie miał ich dwa razy więcej.

Musicie jednak pamiętać, że w upalne dni przy dużym wysiłku fizycznym dzieci – gdy tracą wodę z organizmu lepiej i zdrowiej jest gasić pragnienie wodą mineralną!

Comments

comments